Nākamgad situācija darba tirgū turpinās uzlaboties, pieaugot nodarbinātības līmenim un strādājošo atalgojumam. Par to liecina interneta personāla atlases uzņēmuma “CV-online” novembrī veiktais pētījums Baltijas valstīs, aptaujājot visu nozaru darba devējus Latvijā, Lietuvā un Igaunijā – kopumā 636 uzņēmumus.

Nākamajā gadā pieņemt jaunus darbiniekus plāno 63% no aptaujātajiem Latvijas uzņēmumiem, kamēr Lietuvā un Igaunijā šie skaitļi ir attiecīgi 58% un 56%.Salīdzinot ar iepriekšējā gada Baltijas pētījuma rezultātiem, vairāk jaunus darbiniekus nākamgad plāno pieņemt uzņēmumi Latvijā un Igaunijā. Vislielākais procentuālais kāpums nākamgad sagaidāms Latvijā un Igaunijā.

Visbiežāk par pamatojumu personāla skaita pieaugumam minēts uzņēmuma darbības apjomu palielināšanās, to norādījuši 86% aptaujāto Latvijas darba devēju. Tāpat nozīmīgs faktors jaunu darbinieku pieņemšanai minama arī darba ņēmēju rotācija, to atzinuši 67% aptaujāto Latvijas darba devēju.

“Nākamajā gadā Latvijai tiek prognozēta straujākā ekonomiskā izaugsme Eiropas Savienībā, kā arī sagaidāms, ka nestabilitāte eirozonā mazināsies un turpināsies Eiropas ekonomiku atveseļošanās. Ņemot vērā optimistiskās prognozes, daudzi darba devēji jūtas ne tikai pietiekami stabili, bet arī droši un pārliecināti par izaugsmi un uzņēmuma darbības paplašināšanās nepieciešamību. Līdz ar to nākamajā gadā darba devēji aktīvi meklēs jaunus darbiniekus, lai nodrošinātu sava uzņēmuma attīstību un izvirzīto mērķu realizēšanu. Tāpat darba devējiem būs nepieciešams aizvien aktīvāk domāt par darbinieku motivēšanas jautājumiem, paaugstinot viņiem atalgojumu un piedāvājot citus labumus, jo personāla rotācijas riski līdz ar vakanču skaita pieaugumu darba tirgū būs salīdzinoši augsti,” stāsta “CV-Online Latvia” biznesa attīstības vadītājs Aivis Brodiņš.

Analizējot situāciju un salīdzinot to ar datiem, kas ievākti gadu iepriekš, redzams, ka pieaugs tādu uzņēmumu skaits, kas meklēs vairākus desmitus jaunu darbinieku. Savukārt samazinājies to uzņēmumu skaits, kas ieplānojuši tikai dažas jaunas vakances.

Jaunākie dati liecina: 15% plāno pieņemt darbā 1-2 darbiniekus (pirms gada 25%); 17% plāno pieņemt darbā 3-4 darbiniekus (pirms gada 16%); 15% plāno pieņemt darbā 5-9 darbiniekus (pirms gada 19%); 33% plāno pieņemt darbā vairāk nekā 10 darbiniekus (pirms gada 28%). 20% darba devēju, kuri nākamajā gadā plāno pieņemt jaunus darbiniekus, norādījuši, ka šobrīd grūti atbildēt ar konkrētu vai aptuvenu skaitu, bet jauni darbinieki noteikti tiks pieņemti.

Atbilstoši pētījuma datiem visaktīvāk darbiniekus Latvijā meklēs transporta un loģistikas, informācijas tehnoloģijas (IT), ražošanas, mazumtirdzniecības, būvniecības, finanšu un apdrošināšanas uzņēmumi.

Vislielākās pārmaiņas nodarbināto atalgojuma ziņā, visticamāk, skars tieši Latviju. Katrs otrais aptaujātais jeb 56% Latvijas darba devēju norādījuši, ka nākamajā gadā iecerējuši atalgojumu paaugstināt. Kamēr Igaunijā apstiprinošu atbildi par atalgojuma paaugstināšanu minēja tikai  39%, bet Lietuvā – 34% aptaujāto darba devēju. Savukārt 43% Latvijas darba devēju nākamajā gadā plāno atalgojumu saglabāt līdzšinējā līmenī, bet 1% – to samazināt.

Kopumā prognozējams, ka situācija Latvijas darba tirgū būs viena no pozitīvākajām pēdējo gadu laikā, pieaugot pieprasījumam pēc darbaspēka, palielinoties atalgojuma līmenim un mazinoties bezdarba līmenim, lēš “CV-Online Latvia”.

Avots: www.la.lv

Biroja mēbeles ir veids, kā uzņēmums saviem darbiniekiem un klientiem pavēsta par savām vērtībām, kas ir tā darbības pamatā. Gaumīgi iekārtots biroja interjers, kurā izvietotas mūsdienīgas mēbeles ir lielisks veids, kā biznesa partneriem parādīt, ka šim uzņēmumam ir savi kvalitātes standarti pret sevi un darbu, ko tas veic. Šim nolūkam populārākā izvēle ir vidējās klases biroja mēbeles, kas izceļas gan ar gaumīgu dizainu, gan augstu kvalitāti. Vidējās klases mēbeles sevī iemieso teicamu kvalitātes un cenas līdzsvaru, kā rezultātā uzņēmums iegūst biroja interjeru, kas izskatās gaumīgi, taču arī solīdi un respektabli. Turklāt to novērtēs arī biroja darbinieki, kas, sēžot pie kvalitatīvām mēbelēm, skaidri zinās – uzņēmumam viņi rūp.

 

Comments are closed.